www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Mládí

Jiné užití, než pro osobní potřebu, tohoto textu a obrázků i jejich částí
je možné pouze s písemným 
souhlasem vydavatele.

Tomáš Pfeiffer

ŽIVOT PŘINAŠEČE

MLÁDÍ

Jako malý chlapec vyrůstal v celkem dobře situované rodině. Byl zdravý a bystrý a zdálo se, že nebude mít problém, aby vystudoval a věnoval se oboru, který jej nejvíce zajímal. Ve škole se dobře učil. Bavily jej přírodní vědy, později medicína.

Mladý Josef Zezulka
Mladý pan J. Z.

Byl velmi nadaný v mnoha směrech, pozdější finanční situace však umožnila pouze vyučení. Pak nastoupil pan J. Z. vojenskou službu v Praze-Kbelích, kde byla letecká posádka. Nepředstavujte si ale dnešní nablýskané aluminiové krasavce, vždyť náš první aviatik Ing. Kašpar vzlétl teprve nedávno.

Pan J. Z. mě při jednom našem setkání velmi pobavil historkou, kdy jako mladý voják byl s ostatními z čety poslán pro dřevo na topení, což znamenalo vzít sekerku, vydat se k nejbližšímu vyřazenému letadlu a rozebrat jej. Tenkrát totiž byla letadla vyráběna ještě ze dřeva a plátna. Pointa je ale v tom, že se omylem nasměrovali k letadlu v „činné službě“. Způsobili tak nechtíc tehdejšímu československému letectvu pravděpodobně větší škody než případný nepřítel.

 
 
 
 
Život Přinašeče

ŽIVOT PŘINAŠEČE  - Tomáš Pfeiffer
Vydal © Tomáš Pfeiffer, nakladatelství Dimenze 2+2 Praha, Soukenická 21, 110 00 Praha, Česká republika 30. 3. 2012
www.dub.cz, ISBN 978–80–85238–60–0
Všechna práva vyhrazena. Žádná část této knihy nesmí být reprodukována ani šířena v papírové, elektronické či jiné podobě nebo překládána do jakéhokoliv jazyka bez předchozího písemného souhlasu vydavatele.
© Tomáš Pfeiffer, 30. 3. 2012

  

 
       
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies