www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Očekávání

Jiné užití, než pro osobní potřebu, tohoto textu a obrázků i jejich částí
je možné pouze s písemným 
souhlasem vydavatele.

Tomáš Pfeiffer

ŽIVOT PŘINAŠEČE

OČEKÁVÁNÍ

Dovolte mi osobní poznámku: Je neuvěřitelné s jakou civilní jednoduchostí se odehrává na jaře roku 1945 v Praze děj, který byl nesčíslněkrát prorokován a mezi zasvěcenými toužebně očekáván.

Počínaje kněžnou Libuší, která „vidí město veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkati“, přes vizi Karla IV. o novém Jeruzalému, která nasměrovala jeho životní úsilí po celý zbytek života a vtiskla Praze její podobu až po dnešní dny, a mnoha, mnoha dalšími, včetně slavného Nostradama.

Skláním se před velikostí toho, co nás přesahuje. Netuše, že sám se stanu přímým účastníkem. Vím, že to první, co přijde, bude nedůvěra, posměch, osobní zesměšňování, možná jen ticho. Pohlédneme-li do historie, uvidíme obvyklá lidská schémata jednání. Nejvíce však vždy bojují zkostnatělí fanatici domnívající se, že každý je povinen myslet jako oni. Nemusí se však bát, vždyť následující řádky neomezí jejich vlastní názor v ničem a budou psány s láskou i pro ně. Vzpomeňte, jak byli satanem častováni naši předchůdci za dob Abraháma, Ježíše atd., aby se záhy po křižování stali syny božími.

Vzájemnost posiluje, ale boj vždy jen umrtvuje. Ponechme tedy soud času, ten je neúplatný. Má to i tu výhodu, že se nedopustíme hříchu nespravedlnosti. Vždyť pravda nepotřebuje k prosazení síly meče a ohně, to si myslí jen slabí.

 
 
 
 
Život Přinašeče

ŽIVOT PŘINAŠEČE  - Tomáš Pfeiffer
Vydal © Tomáš Pfeiffer, nakladatelství Dimenze 2+2 Praha, Soukenická 21, 110 00 Praha, Česká republika 30. 3. 2012
www.dub.cz, ISBN 978–80–85238–60–0
Všechna práva vyhrazena. Žádná část této knihy nesmí být reprodukována ani šířena v papírové, elektronické či jiné podobě nebo překládána do jakéhokoliv jazyka bez předchozího písemného souhlasu vydavatele.
© Tomáš Pfeiffer, 30. 3. 2012

  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies