www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Zrození

Jiné užití, než pro osobní potřebu, tohoto textu a obrázků i jejich částí
je možné pouze s písemným 
souhlasem vydavatele.

Tomáš Pfeiffer

ŽIVOT PŘINAŠEČE

ZROZENÍ

Dne 30. 3. 1912, tedy právě před sto lety, se narodil manželce ředitele továrny na čokoládu syn Josef. Jak říkal později žertem, odskočil se narodit, stejně jako Ježíš, z N do B (z Nazaretu do Betléma).

O velikonočních svátcích se totiž jeho maminka rozjela za manželem z pražských Nuslí, Havlíčkovy ulice č. 237, kde bydleli, do Brna, kde její manžel v té době pracoval.

Den před tím, než odjela, ještě v Praze, se jí zdál neobvyklý sen. K jejímu loži přistoupila Panna Maria a do náruče jí položila malého chlapečka. Tento krásný sen se jí vyplnil přesně na její narozeniny 30. 3. Osud tomu chtěl, že domů se ještě v šestinedělí vraceli již dva, vlastně tři. Do Prahy s nimi odjíždí i otec, který mezitím práci v Brně ukončil, neboť přebral generální zastoupení továrny, ve které byl dosud zaměstnán, společně se zastoupením švýcarské firmy na výrobu čokolády Tobler, pro celé Čechy a Moravu. Později i zastoupení moravské firmy Kufferle, která vyráběla tehdy velmi známou čokoládu.

Během dalších let se rodina rozrostla ještě o další dva chlapce.


Rodiče Josefa Zezulky
Rodiče pana J. Z.

 
 
 
 
Život Přinašeče

ŽIVOT PŘINAŠEČE  - Tomáš Pfeiffer
Vydal © Tomáš Pfeiffer, nakladatelství Dimenze 2+2 Praha, Soukenická 21, 110 00 Praha, Česká republika 30. 3. 2012
www.dub.cz, ISBN 978–80–85238–60–0
Všechna práva vyhrazena. Žádná část této knihy nesmí být reprodukována ani šířena v papírové, elektronické či jiné podobě nebo překládána do jakéhokoliv jazyka bez předchozího písemného souhlasu vydavatele.
© Tomáš Pfeiffer, 30. 3. 2012

  

 
       
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies