www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
SYSTEM I. - SOUHRN

Jiné užití, než pro osobní potřebu, tohoto textu a obrázků i jejich částí
je možné pouze s písemným 
souhlasem vydavatele.

Josef Zezulka
PŘEDNÁŠKY I

SYSTEM I.

SOUHRN

Můžeš jít pasivně karmou, nebo aktivně duchovní cestou. Rozhodl-li jsi se pro duchovní cestu, zachovej pořádek v postupu. O tom již bylo mluveno a nyní jen stručné shrnutí.

Dobrovolnou duchovní cestu můžeme rozdělit do několika základních fází:

1) Z počátku poznej, poslouchej, čti a hlavně o všem duchovním velmi uvažuj. To je nejen zde, ale na celé cestě nejdůležitější. Z tvých úvah vyjde prvé očištění. Budeš měnit svůj názor, svůj postoj, způsob svého života. Zanecháš alespoň hlavních škodlivin, které ničí tělo (alkohol, kouření), zaujmeš lepší postoj k ostatním živočichům a odstraníš z potravy maso. Snaž se ovládat sebe a zklidni se.

2) Ve druhé fázi – po první změně a očištění – budeš cvičením prohlubovat svůj klid směrem k nitru. Budeš cvičit v soustředění a odpoutávání. Prohloubíš své přemýšlení a budeš přecházet do meditace. Vlivem toho bude se dále prohlubovat tvůj názor a postoj k životu a ke všemu živému. Zde se počnou dít změny ve tvé hloubce. Budeš tedy v této fázi přecházet z povrchu do hloubky.

3) Ve třetí fázi teprve můžeš přistoupit k silovýmpraktikám, k nabírání a používání sil.

Začneš, až ti to dovolí a správně tě do nich zasvětí tvůj učitel.Usedám a v tichu, soustředění a odpoutání jsem spojen s velkou pravdou.

Své „Vím“ předkládám. Vezmi si, co chceš, nebo neber. Nic není nikomu nuceno. Vývoj jde dopředu, ať chceš nebo nechceš. Nevezmeš-li, nestane se nic víc, než že si neulehčíš a nezkrátíš cestu. Dej Bůh, abys porozuměl a aby ti tato slova byla k užitku.

Jiný význam nemají.

J.Z.

 

 
 
 
 

Josef Zezulka - Přednášky IJosef Zezulka – PŘEDNÁŠKY I
Vydal © Tomáš Pfeiffer, nakladatelství Dimenze 2+2 Praha, Soukenická 21, 110 00 Praha, Česká republika, 30. 3. 2014, www.dub.cz, ISBN 978-80-85238-45-7
Všechna práva vyhrazena. Žádná část této knihy nesmí být reprodukována a šířena v papírové, elektronické či jiné podobě nebo překládána do jakéhokoliv jazyka bez předchozího písemného souhlasu nakladatele.
© Tomáš Pfeiffer, 2014

  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies