www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
SYSTEM I. - PODSTATA

Jiné užití, než pro osobní potřebu, tohoto textu a obrázků i jejich částí
je možné pouze s písemným 
souhlasem vydavatele.

Josef Zezulka
PŘEDNÁŠKY I

SYSTEM I.

PODSTATA

Není čas – není rozměr. Podstata, – vše co jest, – velká myšlenka, – to, co staří od nepaměti nazývali a co my dodnes nazýváme „Bůh otec“, který v nekonečném prostoru trvá vždy. Je to souhrn všeho projeveného i neprojeveného. – Je to myšlenka, kterou my lidé, kteří jsme ve své nedokonalosti odkázáni na myšlení v postupu času, můžeme jen těžko pochopit.

Rozčlenění

Člověk obsahuje svým chápáním jen to, co je odděleno od Podstaty a co se nachází v Tvůrčím díle, a toto musí být ještě rozdělené, rozčleněné. Veškeré pravdy, boží zákony, vše, co je v nás i kolem nás, chápeme pouze ve dvojnosti. Vše vidíme před sebou ve dvou pólech, které se k sobě staví naprosto opačně. Například zákon činění můžeme pochopit jako dobro a zlo, tedy jako dva protiklady, dva proti sobě stojící protějšky. Právě tak zrození a umírání, hmota a duch, čas a věčnost, rozměr a nekonečno, lásku a nenávist, tíhu a lehkost a podobně. Jsme tedy dualisté.

 

 
 
 
 

Josef Zezulka - Přednášky IJosef Zezulka – PŘEDNÁŠKY I
Vydal © Tomáš Pfeiffer, nakladatelství Dimenze 2+2 Praha, Soukenická 21, 110 00 Praha, Česká republika, 30. 3. 2014, www.dub.cz, ISBN 978-80-85238-45-7
Všechna práva vyhrazena. Žádná část této knihy nesmí být reprodukována a šířena v papírové, elektronické či jiné podobě nebo překládána do jakéhokoliv jazyka bez předchozího písemného souhlasu nakladatele.
© Tomáš Pfeiffer, 2014

  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies